FAQ

Engo+ to miejsce, które stawia na rozwój kompetencji i umiejętności, dlatego administrator portalu akceptuje wyłącznie misje związane z przekazywaniem wiedzy.

Engo+ to miejsce, które zostało stworzone po to, by połączyć osoby chcące pomagać i przekazywać swoją wiedzę z organizacjami pozarządowymi, które tej pomocy potrzebują.

Nic. Korzystanie z portalu jest bezpłatne, zarówno dla organizacji pozarządowych, jak wolontariuszy i firm.

Ranking tworzony jest w cyklu edycyjnym, a każda edycja kończy się 15 czerwca danego roku.

Organizacje są oceniane przez wolontariuszy, którzy z nimi współpracują. Po zrealizowaniu misji, wolontariusz proszony jest o ocenę współpracy. Na podstawie średniej ocen, tworzony jest ranking organizacji.

Firma otrzymuje punkty w momencie, gdy pracownicy firmy, działający pod skrzydłami firmy na portalu Engo+ realizują misje. Najprościej rzecz ujmując – wynik firmy to suma punktów zebranych przez jej pracowników.

Punkty przyznawane są na podstawie zrealizowanych misji – każda godzina to 10 punktów. Po spotkaniu, które wcześniej zostało zaplanowane przez obie strony (wolontariusza i organizację), organizacja zatwierdza, czy spotkanie się odbyło. Jeśli tak, wolontariuszowi przyznane są punkty.

Tak, oczywiście. Przede wszystkim skupiamy się na misjach, tj. konkretnych zadaniach do wykonania. Organizacja pozarządowa opisuje dokładnie jakiej pomocy potrzebuje, natomiast Ty wybierasz misję, którą będziesz w stanie spełnić.

Engo+ łączy dwie strony – osobę z organizacją pozarządową. Chcemy mieć pewność, że Twoje dane są prawdziwe, dlatego weryfikujemy jak przedstawia się Twoje konto, czy poprawnie wprowadziłeś imię i nazwisko oraz czy jesteś pełnoletni.

Nie, nie musisz. Aby móc realizować misje, wystarczy, że się zarejestrujesz, a my zweryfikujemy Twoje konto.